Finalcut Dersleri
Ağustos 19 2019, 22:54:16 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Finalcutdersleri.com yenileniyor...

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Compressor'den Export  (Okunma Sayısı 11847 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
NecroX
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 27 2010, 11:32:16 »

Üstatlarım iyi günler.
"Sony EXCam" ile çekilmiş 1920 X 1080 boyutundaki görüntülerin montajını tamaladım ve sıra export almaya geldi. Ancak bu projeyi DVD olarak teslim etmem gerekiyor. Compressor ile hangi seçeneği kullanarak çıkış alırsam minimum görüntü kalitesi kaybı ile bu projeyi DVD ye yazdırabilirim? Ya da Compressor klullanmadan herhangi bir şekilde bu projeyi DVD ye yazdırma şansım var mı?

Ayrıca sadece merakımdan şöyle bir sorum olacak. Bu projenin bir şekilde TV kanalına gitmesi gerekse idi Betamax kasetlere basılması için görüntünün 720X576 boyutuna küçültülmesi gerekirmi? Yoksa TV kanalları HD boyutlarını kabul ediyorlar mı?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Şubat 28 2010, 07:30:49 »

Final Cut Prodan Export quicktime movie diyerek çalışmış olduğunuz kalitede çıkışını alın ve ardından bu mov dosyasını compressorde dvd seçeneklerinden uygun olan mesela 90 minutes best gibi seçenekle çevirin ve dvdye yazın. tv kanallarına HD olarak gönderemezsiniz. Betacam olarak Betamax değil eğer isterlerse bunu uygun bir kartla çevirerek betacama yazabilecek bir yere götürmeniz gerekir ya da hd çıkış aldığınız bu mov dosyasını gene SD Pal olarak yani 720x576 boyutuna düşürerek o mov dosyasını gene betacam olan bir yere götürmeniz lazım.
abdulhadikorcan
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 11 2010, 16:00:57 »

toast titanium da mov'u direk DVD'ye yazabiliyor encode ederek tabi.

Ama bu tv için değilde daha çok izlemek için kullanılan bir yöntem.

DVD ile tv görüntü göndermek doğru yöntem değil zaten.
Demet Pink
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 25 2012, 16:55:21 »

ACİİİİİLLL.... Ya benimde 40 dakikalık bir işi tv'ye vermem gerekiyor. Kanal mpeg-2 veya mxf istiyor benden.

Final cuttan export quicktime movie diye çıktı aldım. Bu .mov uzantılı 1920x1080 filmi kalite kaybı olmadan en iyi compressor ile mi mpeg-2 yapabilirim? Acil cevabınız lazım arkadaşlar?
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Eylül 29 2012, 05:14:44 »

Compressor ile aç, program stream mpeg 2 olarak export et hiçbir ayara dokunmadan.
Demet Pink
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 02 2013, 18:09:25 »

Tamam ama orada kafama takılan en yüksek 40 mbps ye kadar çıkabiliyor bitrate. Ben 50 mbps ile çalışıyordum. Yani mpeg2 4:2:2 50mbps alınabilirmi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.037 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)