Finalcut Dersleri
Mart 03 2021, 08:43:36 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Finalcutdersleri.com yenileniyor...

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hangi Hardisk?  (Okunma Sayısı 4990 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
moran
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 09 2007, 03:11:30 »

Arkadaslar bugune kadar firewire hardisklerle calistim (hem 400 hemde 800 ile). Su an elimdeki is icin hd almam gerekti ve gittim usb2 hardisk aldim cunku daha ucuz ve daha kucuk (250 GB 7200 tur). Gayet iyi calsiyor simdilik. Ama bidigim kadariyla usb prosesordan kullaniyor. Firewire ise kullanmiyor. Merak ettgim konu usb2 hd ile calsian arkadaslarin bu konudaki deneyimleri nasil. Ozellikle agir efektler ve filtrelerde nasil sonuclar aliyorsunuz.
lodos
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Ağustos 03 2007, 16:34:18 »

usb 2 üzerinden kurgu yapılabiliyor mu? Ben bu tip işlerde fire wire da çalıştım... Eğer usb 2 üzerinden kurgu yapıp görüntüye işleyebiliyorsam çok iyi olur...
Son olarak önereceğiniz hd box var mı?

cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #2 : Ağustos 05 2007, 06:41:59 »

Teorik olarak USB HDlerle kurgu yapmak riskli bir iştir. Ben asla denemem bile. USB 2.0 teoride FW800'den hızlıdır. Ancak FW sisteminde hız sabittir. işlem esnasında değişiklik göstermez. Kesintisiz brib biçimde aynı hızı korursunuz. USB'de ise Burst denen sistemde çalışır. Yani bir hızlanır bir yavaşlar. Aynı hız akışını koruyamazç Bu yüzden tercih edilmez kurgu için. Ancak düşük seviyede çalışıyorsanız yani DV PAL seviyesinde işinizi idare edebilir. Ama gene de ben asla kullanmam.
lodos
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #3 : Ağustos 05 2007, 08:12:58 »

Önerebileceğiniz fiyat olarakta uygun fire wire lı box var mı? Kadıköy de hiçbir yerde bulamadım ancak nette birkaç tnaesine rastladım onlarda pahalıydılar...

frameframe
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Nisan 11 2009, 12:45:15 »

bence değiştirebiliyorsan mutlaka değiştir. bir kere USB'nin veriyolu hızı asla yetmez heleki HD çalışacağım diyorsunuz. FW800 bile şuanda full bir projede kasılıyorken hemde.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.138 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)