Finalcut Dersleri
Ekim 26 2020, 01:02:14 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Finalcutdersleri.com yenileniyor...

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Final Cut Studio 2 Lansmanı  (Okunma Sayısı 5573 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
travellingshot
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 29 2007, 01:17:59 »

Dün onca işimi bırakıp heyecanla Mövenpick hotel'deki lansmana gittim.Açıkça söylemek gerekirse organizasyon tek kelimeyle berbattı.Lansmanın yapilacagi yere kadar a4 boyutunda kartlara yazilmis postnab ibareleri dışında Apple ya da Bilkom'a ait dogru durust bir tanitim flaması filan yoktu.Lansman salonunu girisine geldiginizdede Apple'in kurumsal kimligine dair dogru dürüst ne flama, afis, ürünlerle ilgili tanitim kitapcigi, görsel döküman vs hiçbirsey yoktu.Sanki Sakaryanın Kocaaili ilcesinin ortaköy nahiyesinden insanların kurdugu ortaköylüler derneginin bir araya gelmesi gibi bi durum vardı.Tek olan sey salon girisindeki kahve cay ikramıydı.Sunum ise zaten evlere senlikti.Sanki oraya gelen herkes ingilizce biliyomus gibi üstelikte yoğun bir fransız aksanı bulunan kisinin yaptıgu konusmayı doğru dürüst tercüme bile ettirmediler.Yani simültene tercüme hizmeti almak çok mu zordur.Sahsen ben kisisel olarak bir İskoçtan dahi o sunumu dinleyecek kadar ingilizce biliyorum ama o salonda o konusmayı takip edemeyen bir dünya insan vardı.Ama açıkça sölemek gerekirse çok fazlada bişi kaçirmadiler.Adam doğru dürüst ne Final Cut Pro'nun yeni özelliklerini anlattı na de ne de Motion'le Color'in  özelliklerini anlattı. İ özellikle Motion ve Color programinda hemen oracikta şov yapmaya imkan taniyacak bi dünya özellik var.Hele Color da yaptigi ren kdüzenlemesi ise evlere senlikti.İyi derecede Ginal Cut bilen arkadaslar bana hak verecektir ki color da yapilan düzenlemeyi three way'i iyi bilen biri ac çok yapar.Halbuki o programın yapabildiklerini gorünce ağzınız açik kalalacak.Acikcasi asil suc Bilkomdan beklentileri olan bizlerde herhalde.
High_Definition
Jr. Member
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Finat Cut ve Macintosh a????...

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Mayıs 29 2007, 05:47:34 »

Size tamamen hak veriyorum.Bende oradaydım.Ve hangi dili konuştuğu bile belli olmayan bi adam(Apple da önemli bir kişiymiş)anlattıda anlattı. Ha, ne mi anlattı? Hiçbirşey...

Orada ilk aklıma gelen şey ,sunumdaki yazıların bile ingilizce olmasıydı.Pes vallahi pes..Türkiye'ye geleceğin aylar öncesinden belli İstanbul çapında bir lansımanda yazıların bile ingilizce olması beni sinir etti.Anlayamadığımdan değil ayıp denecek başka bir boyuttan bahsediyorum.

Titremeyi engelleme özelliği  ve motion da bir özellik daha vardı. onun dışında büyün gösterdikleri Final Cut 4 de bile yapılabiliyor. Ben mi çözemedim yoksa...

Zaten herşey süper olsa oturmak için koydukları sandalyeler 1970 den kalma bişeydi sanki.1 saat bile rahat oturamadım.

Ya ne biliyim 2 ay öncesinden başlayan duyurularla çok şey mi bekledik yoksa...

3 Ghz 4 Çekirdek 6 Gb Ram

eraydinc.com
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #2 : Mayıs 29 2007, 06:29:56 »

Arkadaşlara katılmamak elde değil. Gerçekten de garip bir lansman oldu. Muhtemelen bu kadar kişinin geleceğini-ben de dahil- kimse beklemiyordu. Yanımdakiler arkadaşlarım da olsa ben de bir saat rahatça oturamadım doğrusu. Lansmandan ne beklemek gerekirdi, sonuçta yeni çıkan bir ürünün tanıtımı yapılacak. Yani belli başlı özellikleri ve yeni eklenen özellikleri göstereceksin, çok da fazla bir şey beklememek lazım. Ama Apple kalitesine yakışır bir şekilde yapılmalıydı. Ben çok iyi İngilizce bildiğim halde bazen Fransız İngilizcesini anlamakta zorlandığım anlar olmadı dersem yalan olur. Bu Fransız arkadaşın yaptığını Türkçe konuşan biri yapamaz mıydı. Çok rahatlıkla yapardı. Hem böylece insanlar da anlar ve soru sorarlardı ve daha etkileşimli, neşeli bir sunum olurdu.
Omega_Works
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 30 2007, 08:02:54 »

Yaw bende ordaydım.. Açıkçası hayal kırıklığı yaşadım bende... netten başvuru yapmama rağmen bi giriş formu daha doldurduk....1. bölümde kalça felci geçiriyodum az daha. o nasıl bi sandalye... sevgili eric bi anda başladı ingilizce konuşmaya ben dumur oldum sonra toparlayıp arada ykaladığım kelimelerle bişeyler anlamaya çalıştım. En garipsediğim eric in "Feynil Ket" telafuzuydu... Bi an fcp cad/cam e girdi zannettim. Saati çok berbattı aç kaldım. Otelin giriş katının zemini çok kaygandı, düşme tehlikesi atlattım. Konuyla alakası olmayan, niye geldiğini bilmeyenler vardı. 200 civarı insan vardı orda, o bekleme yeri neydi öyle ya, az kaldı bazılarıyla akraba oluyoduk. Bekleme salonundaki masalarda çok küüçüktü ve azdı o kadar kişiye. 50 cm çapındA bir masa başına yaklaşık 15 kişi düşüyodu. En önemlisi 1 promosyon bile yoktu. ne biliim şapka, tişört, mouse pad, kalem.... zorla bi kalem aldım o da mövenpick otelin kalemiydi. 8 de başlıycak diye biliyoduk 8:30 da başladık... sıradan bi okulun pilav gününde bile daha fazla afiş olurdu... bi katalog bi broşür ne biliim eric in anlattıklarının (ingilizce&türkçe) bulunduğu bişey verilmeliydi madem tercüme yapılmıyo...
Eric in gösterdiği şeylerde mucizevi şeyler değildi. 2. bölümde anlatılan capture sırasında montaj yapabilmesi ilgimi çekti biraz o kadar.

ve sonuç: ı ıh... olmadı Apple Türkiye... Daha çok şey beklemiştik.
moran
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 30 2007, 08:45:47 »

Arkadaslar anlamadim. Yani yeni FCP 6'da capture sirasinda motaj yapilabiliyor mu?? Eger dogruysa, super bir sey.
« Son Düzenleme: Mayıs 31 2007, 02:07:13 Gönderen: moran » Kayıtlı
makkas
Jr. Member
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 30 2007, 23:49:33 »

lansmana gidemediğim için duyduğum üzüntü yazdıklarınız sayesinde biraz azaldı.  Smiley ama genede gelip sizlerle tanışmak isterdim  darısı final cut studio 3 lansmanına artık
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.044 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)