Finalcut Dersleri
Mayıs 23 2019, 06:52:34 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Finalcutdersleri.com yenileniyor...

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Motion ile videodan aldığım resmin üzerine eklemeler yaparken.....  (Okunma Sayısı 13124 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ktolga
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 09 2012, 01:01:59 »

Selam,
Uzun zaman oldu, umarım o tarafta her şey yolundadır. Motion ile videodan anında aldığım resmin üzerine eklemeler yapıyorum fakat resmin son halini kaydederken motion dışına da kayıt ederken resmin kenarlarında daralmalar oluyor. ek'te ekleyeceğim. Yani sinemaskop filmler gibi alt ve üstünde siyah bantlar oluşuyor.
Eklediğim resme bakarsanız, esasında videoda alt ve üst bantlar yok ve bu resim vıdeodan aldığım son halinden daha küçük ölçülerde

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Nisan 10 2012, 04:25:14 »

Selam,
Resim 16x9 ancak sizin Motion projeniz 4x3. Motionda projeyi açınca Cmd + J ile proje ayarlarına girin ve oradan anamorphic yapın. Sorun çözülecektir.
Ktolga
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 17 2012, 13:47:14 »

Şİmdi de böyle bir sorun var. Fotolarda asıl foto beyaz bir arka fonla ortaya çıkıyor. Resmin, video görüntüsünden alındığı gibi kalması ve üzerine çeşitlei şekilleri (resimde görüldüğü gibi, oklar, çembere alınmış cisimler gibi...vs) ekleyebilmeyi istiyorum. Olursa direk final cut içinde olmazsa motion da ama resmin boyutu, görüntüsü bozulmadan.

Yardım için teşekkürler kolay gelsin.

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.047 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)