Finalcut Dersleri
Nisan 01 2020, 21:14:58 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Finalcutdersleri.com yenileniyor...

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Motion Shake birleşmesi  (Okunma Sayısı 8903 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
travellingshot
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 27 2007, 10:05:44 »

Apple Motion ve Shake'ı birleştiriyor.Yeni programın motion'ın kullanım kolaylığı ve Shake'in üstün özelliklerini bir programda birleştirip hem amatör hem de profosyenel kullvarlarda apple'ı rakiplerinden bir adım öteye götüreceği konuşuluyor.
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Şubat 27 2007, 12:51:58 »

Evet Elma Bilgisayar geçtiğimiz aylarda sürpriz bir şekilde Shake programının fiyatını 4000 Dolar civarından 500 Dolara düşürdü ve artık satılmayacağını söyledi. Aynı Elma Bilgisayar bir Renk Düzeltme proğramını da satın aldı geçtiğimiz aylarda. Şİmdi herkes NAB Fuarında gösterileceği düşünülen yenilikleri bekliyor. Studio paketi içine girecek yeni bir efekt proğramı (Motion+Shake) ve Final Cut Pro içine gömülecek ya da ayrıca satılacak bir renk düzeltme proğramı.
Bakalım az kaldı göreceğiz.
travellingshot
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 28 2007, 01:27:17 »

artık şu avid ve after effecs'i tarihe gömmenin zamanı geldi. hadi stave jobs, just do it:)
mirmidon
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 19 2007, 17:15:34 »

After Effects'i tarihe gömmek mi Smiley Adobe ve Macromedia işbirliğinden sonra umalımda Premiere Final Cut'ı gömmesin Wink
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Mayıs 20 2007, 00:26:30 »

Merhaba,
Adobeciler kusura bakmasınlar ama Premiere Final Cut'ı ancak rüyasında gömer. Bu sitede rakip firmaların ürünleriyle ilgili yorumlar yapmak istemiyorum. Sonuçta insanlar bir ürün çıkarıyorlar ve kimse bilerek kötü bir ürün çıkarmak istemez. Ama demek ki ellerinden gelen ancak bu kadarı. Biz burada kendi kullandığımız ürünün iyi ve kötü yanlarını tartışarak diğer ürünlere olan avantajını kıyaslarız ve o şekilde bilmeyenlere tanıtırız. Ama madem lafı geçti söylemeden edemeyeceğim geçen hafta Adobe CS3 lansmanı vardı. Ben de gittim bu lansmana ve burada Premiere ile ilgili ya da ses ve video programlarıyla ilgili tanıtılan iki yenilik vardı sadece. İkisi de Final Cut Studio'da zaten yıllardır olan özelliklerdi. Daha fazla bir şey söylemeye gerek yok sanırım.
oguzk
Jr. Member
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #5 : Mayıs 20 2007, 05:19:40 »

elmayla armudu karsilastirmamak lazim. avid'le after effects'in hic ilgisi yok? biri kurgu, digeri compositing yazilimi.
adobe photoshop ve after effects'i ile video konusunda en iyi destek yazilimidir, kabul etmek lazim. premiere'i de bi hatadir yapmislar iste, cok bi iddialari oldugunu sanmiyorum.
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #6 : Mayıs 20 2007, 07:08:08 »

Tabii bu arada bir ekleme yapayım. After FX adı üzerinde efekt yazılımıdır. Ve belki de icat edilmiş en iyi efekt yazılımıdır. Ben zaten ondan hiç bahsetmedim tamamen Premiere üzerinden konuşuyorum. Mesajımda da açık zaten bu. Kimsenin de bunları karıştırmaması lazım tabii ki:)
mirmidon
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mayıs 20 2007, 15:06:58 »

Pek hoş bi hoşgeldin mesajı olmamış... Bu ürünlerin kime ne karı var onu anlamadım. Cheesy Söylediğimi anlamamışsınız bile. Birincisi ben 3 yıldır zaten final cut kullanıyorum ve kullandığım en iyi editing programı olduğu kesin. İkincisi Adobe gelişiyor ve yazılım çeşitliliği açısından Mac yazılım grupları ile karşılaştırılamaz. Bu arada Avid ile After Effects'i kim karşılaştırdı onu da anlayamadım. Cheesy Apple'da After Effects, Photoshop ve Illustrator gibi yazılımların hepsini kullanıyorum. Bu yazılımları mac'de kullanamayacağımız anlamına gelmiyor. Onun için kıyaslama yapıp tartışmamımızın anlamı da yok.
oguzk
Jr. Member
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #8 : Mayıs 21 2007, 06:27:07 »

Huh?
birinin karsit gorus bildirmesini 'hos olmayan bi durum' olarak algilamamalisin. bu iyi bir seydir.
tabii ki hosgeldin Smiley
High_Definition
Jr. Member
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

Finat Cut ve Macintosh a????...

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #9 : Mayıs 23 2007, 10:13:39 »

ya after effect iyi hoş da artık final cut studio 2 var.ve programlar arasındaki senkronize maksimum seviyede.

Artık en mantıklısı final cut ailesi...

Dipnot:Motion 3 ün yeni özelliklerine baktımda, after effect yanında;biraz çizgi film gibi kalıyor...

3 Ghz 4 Çekirdek 6 Gb Ram

eraydinc.com
travellingshot
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 23 2007, 12:18:55 »

Bu arada, ben ilk başta motion ve shake'in birbirlerine entegre edileceğini ve tek bir surum olarak ortaya cikacagini duyum almmistim fakat apple shake'in kullanabilirligi daha fazla yeni bir surumunun planlarını yapiyomus. Zaten bana motion 3'un betası geldiginde bunu farketmistim.Yapilan tartismalarla ilgili de sunu soyleyeyim, After effects gercekten iyi biı efekt programıdır ama compositing konusunda Shake'in ve Discreet'in sistemlerinin yanina yaklasamaz.Ve simdi yeni Motion 3 ile birlikte karsisinda bence kısa vadede olmasada uzun vadede onu cok sarsacak bi urun var.Benm beklentimi karsilamayan program ise Final Cut Pro 6 oldu.cok formatli timeline, motion tamplate'leri ile calisabilme ve kamera sarsintilarini onleyici ozelligi saymazsak pek fazla bi degisiklik yok.Kaldiki kamera sarsıntılari icin ben clipleri Shake'e gonderiyodum ve yaptigim karsilastirmada Shake'deki kadar duzgun bir sonuc cikmadi.Ama Shake'in daha iyi bir duzeltme yapmasi normal.Yine de bu tur bir ozelligin olmasi bayagi yararli. Bu arada bu ozellik programı bayagi kasiyor, onu da belirteyim.Tabi bendeki test surumu, mutlaka bi gelistirme olmustur.
Ama beni asıl sarsan program Color oldu.ilk basta cozmek icin bayagi bi kastim ama cozunce yapabildiklerime resmen azim acik kaldi.Fakat bu programdan mamsimum verim alabilmek icin Renkler konusunda fena sayilmayacak bi bilgiye sahip olmük gerekiyor. Eger buna sahipseniz gercekten renk olarak kotu durumdaki clipleri neredeyse dogal bir hale getirebiliyorsunuz.Sonuç olarak Final Cut Studio'nun gelecekte ozellikle orta capli stüdyoların ve tv istasyonllarinin büyük cogunlugunu ele gecirecegini dusunuyorum ve simdilik final cut 6 nın avid'in film endustrisindeki hakimiyetini kolayca sarsabileceğini sanmiyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.053 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)