Finalcut Dersleri
Mart 03 2021, 08:28:48 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Finalcutdersleri.com yenileniyor...

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Motion ve FinalCut için hangi hardware konfigürasyonu  (Okunma Sayısı 7028 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
qafam
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 05 2012, 19:24:29 »

Arkadaşlar Merhaba,

1080p HD kalitede montajlar yapıyor (maksimum 3-4 dakikalık) ve bunlara Basic Motion efektleri ile yazı animasyonları oluşturuyorum,ancak hali hazırdaki MacbookPro 2.2 ve 2GB RAMe sahip makinem FinalCut'da bile ciddi anlamda kasılıyor ve bu iş kalitesini  ve zamanlamasını da kötü etkiliyor.

21,5 ya da 27 inch bir iMac almaya karar verdim ancak karar verme sürecimi ekran kartı ve işlemciler etkilemekte.
Alacağım iMAC beni 1-1,5 sene idare etmeli, sonrasında bunu grafik-photoshop işlerine ayırıp yeni bir iMAC almayı düşünebilirim.Tıpkı 5DMark ii kullanmak yerine, EOS 60D kullanıyorsam, bilgisayar seçimimde de cimri davranmak zorundayım..

-öncelikle ekran kartı seçimim ne olmalı 512mb/1Gb/2Gb ( 1gb ve 2gb modeller sadece 27 inchlerde mevcut )
-işlemci i5 / i7
-RAMlerde 2x4GB olmak üzere 8GB total olarak karar kıldım.. ( 16GB' yükseltmek istediğimde, maliyeti azaltmak niyetiyle )
ayrıca 27inch bir ekranda çalışmanın zevki ve kolaylığı çok farklı olacaktır bunun farkındayım, ancak işlev olarak zaten 21,5 ekranlar 1920 x 1080 çözünürlüğe  sahip ve bu tam da benim çalıştığım çözünürlük.

ve elimde aşağıdaki gibi konfigürasyonlar var, bunlarla yaşıyacağım sorunlar neler olabilir, Değerli deneyimlerinizi ve görüşlerinizi bekliyor olacağım..

sevgiler..

Configuration-I
2.8GHz Quad-Core Intel Core i7
8GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 2x4GB
1TB Serial ATA Drive
AMD Radeon HD 6770M 512MB GDDR5

Configuration-II
2.7GHz Quad-Core Intel Core i5
8GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 2x4GB
1TB Serial ATA Drive
AMD Radeon HD 6770M 512MB GDDR5

« Son Düzenleme: Ocak 05 2012, 19:26:22 Gönderen: qafam » Kayıtlı
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Ocak 06 2012, 05:01:52 »

Selam,
iMac tarzı bilgisayarlar bütünleşik bir yapıya sahip olduğu için maksimum konfigürasyon önemlidir. Bu tarz bilgisayarlarda da en önemli özellik ekran kartıdır. Eğer alabiliyorsan kesinlikle 1 GB'dan aşağı bir ekran kartı alma. Kesinlikle 512 MB ekran kartı HD çalışırken sana yetmeyecektir. Bunu özellikle Motion, After gibi programlar için söylüyorum. 1 GB Ekran kartı, en az 8 GB RAM ve i7 işlemciden aşağısı seni kesmez. Mümkünse 27.5 al ama eğer 21de bu özellikleri bulabiliyorsan 21 de alabilirsin. İkinci bir ekran takarak 21in ufaklığını giderebilirsin.
qafam
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 11 2012, 16:21:59 »

Teşekkürler Cinedev,

çok yardımcı oldun ancak gene de 21.5 inch de şansımı deniycem gibi görünüyor..
kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşıyor olacağım..

Sevgiler..
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #3 : Ocak 12 2012, 13:49:13 »

Selam,
Biraz da çalışacağın projelerin özellikleri önemli tabii. Süresi, efektlerin yoğunluğu, efektlerin türleri. Hayırlı olsun şimdiden.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.039 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)