Finalcut Dersleri
Ocak 25 2021, 08:34:24 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Finalcutdersleri.com yenileniyor...

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: avi ya da final cut yardım  (Okunma Sayısı 4822 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sentaks
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Haziran 23 2008, 12:23:47 »

merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum böyle bir sitenin varlığından habardar olduğuım gibi üye oldumm .

ben radyo tv yayımcılığı okuyorum edius ve premiere kullanıyorumm artık profesyonel kurguya gecmek istiyorumm. avid ve final cut üzerine yapılan yorumları tartışmaları okudumm . benim sizden ricam ;
avid ya da final cut programlarından birini pc uyumlu hali var mi bilmiyorum ama   kurmak istiyorum ve elimde yok program ve kurulum ile ilgil yardımlarınızı bekliyorum iyi geceler .
moran
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 23 2008, 14:37:07 »

Yardim derken nasil bir yardim istiyorsun daha acik yazarsan iyi olur.
Avid zaten asil olarak Pc icin olan bir yazilim (mac versiyonu da var). Final Cut ise mac icin yazilmis. Her ne kadar son zamanlarda OSX'i ve final cut'u pclere kuranlar olsa da ne kadar iyi randiman verir bilmiyorum.

sentaks
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Haziran 24 2008, 11:28:06 »

en  azından avid programını paylaşsanız pc me nasıl yükliyeceğimi anlatsanız çok iyi olurr .teşekkürlerr.(program formumuzda var mı bilmiyorum ama yaptığım aramalarda göremedim)
moran
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Haziran 24 2008, 14:33:16 »

Avid'in bir kac degisik versiyonu var. Ve bildigim kadariyla kurumu cok da kolay degil. Cunku her seyin uyumlu olmasini istiyo. Video kart, Ram vs. Birde normalde Avidler donanimsal olarak korunuyo (dogru bir terim mi bilmiyorum) yani bir usbstick yada printerporta giren bir nevi anahtar ile. Her ne kadar bunlarin kirildigini duymus olsamda kendim denemedim. Final Cut ise hemen her mace kurulut. Hic bir ekstra istemez. Yanliz kimi donanim ile hizli kimi donanim ile yavas calisir.
Avid ayrica biraz daha pahalidir. Eger illa PC icin diyosan bence Sony Vegas al derim. Hem ucuz hemde duyduguma gore oldukca pro bir yazilimmis.
yonetkk
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 03 2010, 15:13:32 »

ileriye donuk olarak kendinize yatirim yapmak ve bunu paraya cevirmek istiyorsaniz hemen bir mac bilgisayar ve final cut pro alin derim.ogrencisiniz ve paraniz yok tahmin edebiliyorum.PC tarzi oyuncaklarla ugrasmaniz sizi profesyonellikten uzaklastirir.Final Cut tur bindirene dek Avid zamaninin en iyi video editing programiydi.Simdilerde ise tum produksiyon sirketleri ve Televizyon sirketleri Final Cut kullanmaya basladi.Bence Final Cut ve Mac.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.212 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)