Finalcut Dersleri
Mart 03 2021, 08:15:27 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Finalcutdersleri.com yenileniyor...

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: görsel iletişim tasarımı  (Okunma Sayısı 3431 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
designmilita
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mart 18 2008, 15:36:41 »

slm arkadaşlar. öncelikle site yöneticilerini ve yaratıcılarını tebrik etmek isterim. çok güzel bir site ve dersler çok kolay ve anlaşılır.
ben grafik tasarım 3. sınıf öğrencisiyim. final cut pro kullanmaya karar verişimin sebebi.grafik tasarımın sadece basılı mecrada sınırlı kalmaması, dolayısıyla da çağın gerektirdiği şekilde multimedya üzerinde de boy göstermesine inanmamdır. çünkü işin özü görsel iletişim tasarımıdır. hazırladığınız kurgu vb. şeylerin hedef kitleye doğru mesajı vermesi ve tipografi boyutunda okunurluk ve okuturluk kaygısı gütmek görsel iletişim tasarımının olmassa olmazlarıdır. çünkü özellikle ülkemizde büyük algı karmaşaları yaratan jenerik uygulamaları gördüm.
final cut pro programını kullanmaya yeni başladım bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. ve profesyonel arkadaşlara bir sorum ; avrupada bu programı kullanan ajans veya tv vs. gibi bildiğiniz kurumlar var mı? çünkü bu yaz erasmusun staj programına katılmayı ve stajımı bu alanda yapmayı düşünüyorum. cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. teşekkürler Smiley
lodos
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Mart 18 2008, 19:47:15 »

Jenerik konusundaki tespitin çok doğru, tebrik ederim...

Avrupa konusuna gelince; bazı arkadaşlar itiraz edecektir ama benim bildiğim ve oradaki arkadaşların verdiği bilgilere göre, Avrupada ciddi post firmalarında Avid kullanılıyor...

designmilita
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 19 2008, 15:23:25 »

teşekkürler
umarım bulurum Smiley yardımlarınızı esirgemeyin Smiley
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.084 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)