Finalcut Dersleri
Mayıs 23 2019, 07:11:21 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Finalcutdersleri.com yenileniyor...

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dvd Studio Pro ile Copy Protection  (Okunma Sayısı 24742 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yonetkk
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mart 13 2010, 00:12:05 »

Hazirladigimiz videoyu baskalarinin kopya yapip cogaltmasini engellemek icin ne yapmaliyiz.DVD Studio Pro icersinde kilit sistemini nasil uyguluyoruz.tesekkurler
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Mart 13 2010, 01:54:09 »

inspector penceresindeRegion Copyright askısından bu ayarı yapabilirsiniz.
yonetkk
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 15 2010, 13:42:32 »

Cevap icin tesekkurler.henuz denemedim.Copyright basariyla gerceklestigini varsaydigimizda,buna ragmen copy islemi yapmak isteyen birisi nasil bir sonucla karsilasacak.videoda cizgiler,ses olmayisi,yesil goruntu yada benzeri???tesekkurler
sonyman
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 16 2010, 03:33:48 »

açık konuşmak gerekirse videonuz bi şekilde kopyalanacak eğer bu filmi kopyalamak niyeti varsa ve gerekli şeyleri biliyorsa kopyalar.ama dvd studio programının koyduğu koruma basit yöntemlere karşı bir koruma sağlıyor örneğin dvd playerdan dvdyi oynatıp capture etmek gibi veya dvd den direk pc ye kopyalamak gibi yöntemleri.
yonetkk
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 18 2010, 16:40:14 »

Tesekkurler.Dvd yi kopyalama niyetlisi kisilerin bunu bildigini bile varsaysak.Sanirim vakit ve nakit ihtiyaci yuzunden vazgecip DVD basina bize ucret odemek daha cok islerine gelecektir.Basit bir koruma dahi olsa ise yarar gibi gorunuyor.
doctorfo
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #5 : Mayıs 26 2010, 00:08:28 »

Bu konuda ben de yardım istiyorum.
inspector penceresindeRegion Copyright askısından bu ayarı yapabilirsiniz.
Bu ayarı malesef bulamadım. Acaba Macintosh ortamında alternatif yöntemler varmıdır? Rica etsem yardım edebilirmisiniz.

foto?raf sanatç?s?
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #6 : Mayıs 26 2010, 01:19:20 »

DVD SP ile calisirken menu secili oldugu durumda bir inspector penceresi vardir. Aslinda bu inspector penceresi surekli vardir. Neyi secerseniz onun bilgilerini getirir-button dropzone track vs- Menunuz seciliyken Burada rahatlikla gorebilmeniz lazim.
doctorfo
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #7 : Mayıs 26 2010, 03:29:44 »

mov uzantılı dosyamı DVD SP nun içine sürükleyip bıraktım. Region Copyright askısı yok gibi. Neyse ardından Burn'e tıladım uyarı verdi.

http://www.imageurlhost.com/images/4ucs82e1uxouibot8h7w.png

Çekimini yaptığım tüm videolarıma kopya koruması koymak istiyorum. Bu konuda engin tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.
« Son Düzenleme: Mayıs 26 2010, 03:32:09 Gönderen: doctorfo » Kayıtlı

foto?raf sanatç?s?
cinedev
Site Yöneticisi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #8 : Mayıs 26 2010, 04:07:05 »

DVD SP icinde assets bolumune videonuzu attiktan sonra track icine surukleyip birakin. grafik arayuzde trac ustune sag tiklayarak first play yapin. grafik arayuzde bos gri alana tiklayin yani track ve menu olan bolumdeki bos yere tiklayin. boylece inspectorde dvdnin bilgileri acilir. buradan copyright bolumunu kullanabilirsiniz. onceki mesajda yanlislikla menuye tiklayin demistim. menu degil dvdnin kendisinin inspectorunde olacak.
doctorfo
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #9 : Mayıs 26 2010, 05:31:23 »

http://www.imageurlhost.com/images/0onphxw301zqrsordbe.png
Son durum bu şekilde oldu ve kayıt başladı. Umarım doğru yapmışımdır. Yardımlarınız için sonsuz teşekkürler.

foto?raf sanatç?s?
doctorfo
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #10 : Mayıs 26 2010, 07:41:14 »

Kayıt işleminin ardından Toast Titanium ile DVD'den DVD'ye kopya yapmak istedim, yaklaşık 1 saat sürdü ve kopya işlemi tamamlandı. Ardından boş DVD medyaya yaklaşık 1 saat içinde kopyaladı, toplam 2 saatte işlem bitti. Her şeyi harfiyen uyguladım ama olmadı.

Anladığım kadariyle kopyalama süresini çok uzatıyor. Engelleme yapmıyor galiba.
Acaba PC bilgisayarlarda nasıl oluyor, bir PC ayarlayabilirsem PC de deneyeceğim.
« Son Düzenleme: Mayıs 26 2010, 11:11:32 Gönderen: doctorfo » Kayıtlı

foto?raf sanatç?s?
sonyman
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Haziran 03 2010, 04:01:21 »

Kopyalama korumasını koyabilmek için DVD yazıcınında bunu desteklemesi gerekiyor.bende kopy akoruması eklemeyi denedim fakat yazıcının kopya koruma ile yazım işlemini desteklemediğini söyleyen bir hata verdi bu işlem için sanırım korumalı yazımı destekleyen bir yazıcı olmak zorunda.
doctorfo
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #12 : Haziran 09 2010, 06:11:49 »

Kopyalama korumasını koyabilmek için DVD yazıcınında bunu desteklemesi gerekiyor.bende kopy akoruması eklemeyi denedim fakat yazıcının kopya koruma ile yazım işlemini desteklemediğini söyleyen bir hata verdi bu işlem için sanırım korumalı yazımı destekleyen bir yazıcı olmak zorunda.

Pekii, kopya korumasına yardımcı olacak DVD yazıcıyı nereden nasıl araştırıp bulacağız.

foto?raf sanatç?s?
yonetkk
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Temmuz 22 2010, 21:54:25 »

Eger calismanizin kopya yapilmaya degecek kadar degerli oldugunu dusunuyorsaniz.Dvd yi teslim ettiginizde Copy Protected DVD -Copyright seklinde bir uyari oncelikli olarak gerekecektir.Daha sonra musterinize kopyalama yapamayacagi konusunda ikaz vermeniz faydali olabilir.isin %50 si bu sekilde hallolduktan sonra arastirmalara devam edip copy protection nasil uygulanir ? sorusuna cevap aramaya devam edilebilir.en bastada konusu gecmisti.kopyalamak isteyen kisi bunu bir sekilde basaracaktir.Biz sirket olarak psikolojik uyarilarla ise baslayip dvd yi oyle teslim ediyoruz.Dvd studio pro icersinde kilit koymamiza ragmen belki ise yaramaz dusuncesiyle bunu yapiyoruz.su ana kadar kopyalayan cikmadi ve hepsi geri gelip extra copy istediler.piyasadaki en pahali dugun dvd si satan sirketiz diyebilirim.(herkes copy yapip turkiyeye gondermek istiyor)tanesi $50.00
http://mystudionet.com
http://facebook.com/mystudionet
halikarnastr
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Kasım 01 2010, 19:03:56 »

Selamlar bende sonunda bir mac sahibi oldum daha onceleri bir p cd adobe premiere cs 4 ile calisyordum ama sanirim final cut pro ya gecme zamani gerci henuz sahibi olamadim ya neyse simdi bir  ilgiye ihtiyacim var  mac icin hangi programda dvd menu yapabilirim ve yine hangi program ile dvd den dvd ye kopya yapablirim eger yaridmci olursaniz cok sevinirim tesekkurederim
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.05 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)